Atama Komedisi

Atama Komedisi

Türkiye’nin en kritik kurumlarından TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) yönetimine yapılan bir yanlış tayin ile olayı çalkalanıyor. Bürokraside “tayin komedisi” diye adlandırılan olay şöyle gelişti.

TMSF’de yaşanan bir üyeliğe Mehmet Fatih Karaca’nın tayin edilmesi kararlaştırıldı. Tayin kararnamesi ilgili bakanlık tarafından Çankaya Köşk’üne gönderildi. Ancak gönderilen evraklara nüfus ve kimlik bilgileri yeterli şekilde konulmadı.

Bu nedenle Çankaya Köşk’ü yanlışlıkla Mehmet Fatih Karaca yerine, RTÜK (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) eski Başkanı Fatih Karaca’yı tayin etti.

Tayin Resmi Gazete’de yayımlanınca Fatih Karaca resmen TMSF’nin üyesi oldu ve bunun üzerine Fatih Karaca’ya tebrik ve çiçek yağmuru başladı. Bu yanlışlık üzerine Yargıtay’daki yemin töreni gerçekleştirilemiyor.

Yasaya göre, iki yıl görev yapması gereken kurul üyeleri görevden alınamadıkları için Fatih Karaca’nın üyeliği değiştirilemiyor.

Şimdi Bakanlık ve Köşk bürokrasisi bu olayın içinden çıkmaya çalışıyor.

Kaynak: Hurriyet-Internet

İnsanın aklı almıyor değil mi ? Her ne kadar Burası Türkiye, karikatürlerin gerçek olduğu bir ülke de olsa insan hayrete düşmeden edemiyor. Tabi durumu bir okur yorumu çok güzel özetliyor aslında:

E tabi Çankaya noteri alıştı okumadan onaylamayı, doğaldır!…

Yurdumun dört bir tarafı peşkeş çekilenler tarafından yağmalanıyorken tek sorunları türbanı devlet erkine sokmak, bedevi arap kültürünü Müslümanlık diye bu ülke insanına dayatmak olan, partileri kapatılmasın diye yargımızı Avrupa Birliğine şikayet edebilecek kadar aciz bir hükümetten[Devamı Yargıtay İddianamesinde] aksini beklemek saçma olurdu asıl.

Reklamlar

One response to “Atama Komedisi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s