qwerty

Hiç kendinizi başka birinin içine hapsedilmiş gibi hissettiniz mi ? Sanki bir başkası sizin üzerinize dikilmiş gibi. Aynaya bakınca tanıyamadığınız, kendini kaptırınca bir başka insan olan birine sahip olduğunuz hissi.

Facebook aynası iştir kişinin lafa bakılmaz sözünü paylaşımı aynasıdır kişinin moduna dönüştürmüş durumda. Mesela efkarlı, hayat boş modunda takılan elemanlar, saçma sapan “aşk” şarkıları paylaşan aşkı arayan kızlar, evde, işte poposunun üstünde otururken video paylaşarak ülkeyi kurtarmaya çalışan devrimciler… Hayatından hiç kimseyi ilgilendirmeyecek ayrıntıları paylaşarak ilgi çekmeye çalışan tipler. Aslında bu paylaşımın da altdalları mevcut. Mesela bu paylaşıma yorumlar ile “ayy şekeri öylemi”, “çok sevindim canımmm” vs yorum alanlar ve tek tabanca takılanlar (bıyıkaltı gülümseme) Dur evet geziniyoruz. Salak resimlerde “tag”lenenler. Haydi gelsin yorumlar, saçma geyikler. Tekrar tekrar ısıtılıp koyulan videolar. Kısaca her insan haykırmalı:

Yazmak isteyip de yazamamak nedir anlıyorum şu aralar. Okumamanın yan etkisi elbette. Filmler ne yazık ki aynı etkiyi vermiyor. Kitabın kendine has büyüsünü anlatmaya gerek yok burada. Ancak okuma hızım takdire şayan derecede düşmüş durumda. Biraz da bu sıkıyor bir şeyler okumaya kalktığımda sanırım. Hızlı ve verimli okuma pratiklerine dönmenin vakti zamanıdır.

Reklamlar

One response to “qwerty

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s